30 dňová výzva na ruky | FITBOX® CENTRUM

30 dňová výzva RUKY

Leto k nám už prišlo aj počasím nie len dňami v kalendári, a my máme pre Vás prichystanú ďalšiu výzvu. Tento mesiac sa zameráme na ruky ale pridali sme aj kardio aby sme to v lete mohli v plavkách naplno rozbaliť. 🙂

 

Ako vykonávať cviky?

Tricep dips

Cvik sa vykonáva opretím sa o lavičku rukami aj nohami ako je zobrazené na obrázku. Ak máte k dispozícií iba jednu lavičku, môžte mať nohy vystreté na zemi. Cvik vyzerá jednoducho, ale je dôležité dávať pozor na techniku. Po celú dobu vykonávania cviku je potrebné aby boli lakte pri tele. Nádych vykonávame pri pohybe dole a pri pohybe hore je výdych.

Kliky

Pri správnom vykonávaní klikov by ruky by mali byť od seba približne pol metra (trochu viac ako šírka ramien).  Nádych je pri pohybe dole a výdych smerom hore. Pri vykonávaní klikov je veľmi dôležité dávať pozor okrem dýchania aj na to, aby sme sa neprehýbali, teda je dôležité držať celé telo spevnené. Dôležité je taktiež ukončiť opakovanie s natiahnutými rukami a udržiavať tak plný rozsah pohybu.

Na nasledujúcom obrázku pre Vás prinášame aj rôzne variácie klikov.

Horolezci

A na záver tu máme "horolezcov" lepšie známych pod názvom mountain climbers. Správne vykonávanie tohto cviku nájdete tu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.